Wiewiórki w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej W sobotni poranek, pijąc kawę na balkonie, zastanwialismy się co moglibyśmy porobić ciekawego w ten ciepły kwietniowy dzień. Padło na wizytę w ogrodzie dendrologicznym w Glinnej.
Już od jakiegoś czasu mielismy plan, żeby odwiedzić ten ogród.

Udostepniony jest do zwiedzania od 15 marca do 31 października w godzinach od 9 -18(pn. – pt.) oraz od 10- 19 (sobota, niedziela). Wstep jak i parking jest bezpłatny. Arboretum zlokalizowane jest na skraju Puszczy Bukowej przez którą wiedzie malownicza droga.

Ogród ma powierzchnie 6 ha i na jego terenie rośnie się ponad 800 gatunków roślin. Znajdują się tu niesamowite okazy, niektóre największe w Polsce- cyprysik żywotnikowaty, jodła olbrzymia, szlachetna i grecka. Do lat 90. rósł tu największy mamutowiec olbrzymi, niestety nie przetrwał mrozów. Dziś wita nas przy samym wejściu sam pień. Najstarszym drzewem w dendrarium jest Orzesznik pięciolistkowy. Mnie najbardziej urzekły magnolie. W ogrodzie można podziać ich aż 10 gatunków.

Miejsce to nie jest jedynie domem dla roślin, a także dla wielu zwierząt. Podczas wizyty udało nam się zaobserwować m.in. wiewiórki, zaskrońca, kosy, kowaliki oraz zięby.
To bardzo ciekawe miejsce warte odwiedzenia.

2 komentarze: