Widok za oknem - ptaki w parku Pomorzańskim w Szczecinie

Wiele z nas, mieszkając w mieście, nie docenia tego co ma tuż pod nosem. Sami uciekamy do lasu szukając kontaktu z naturą, jednak w mieście wcale nie musi jej brakować.
Mieszkamy w Szczecinie na Pomorzanach, w miejscu, z którego mamy całkiem ciekawy widok z okien - widzimy część ogrodów działkowych im. Generała Dąbrowskiego, nieco dalej dawną wieżę więgielną, a w oddali Zdroje i Puszczę Bukową. Choć zimą widok może wydawać się ponury, to wiosną mamy krajobraz pełen zieleni.

Gdy obrócimy się w prawo, widzimy park Pomorzański, który znajduje się w miejscu dawnego cmentarza. Jest to miejsce spacerów ludzi ze swoimi pupilami, ale i miejsce zamieszkania wielu ciekawych stworzeń. Najbardzie widoczne są te największe i najgłśniejsze, czyli kawki i gawrony. Jak i w całym Szczecinie, nie może zabraknąć również gołębi. Oprócz czarnych krzykaczy łątwo spotkać też sikorki bogatki i czarnogłówki, jak i wróble. Bardziej dociekliwi mogą również zaobserować pełzacza ogrodowego, który swoje gniazdo zbudował pod płatem odstającej kory.
Mysikrólik na gałązkach jodły
Innym ciekawym ptakiem jest mysikrólik, który jest najmniejszym europejskim ptakiem.Samica kosa pod krzewem jodły
Między krzewami można też zobaczyć przebiegające kosy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz